Röya kanallardan gileyləndi: “Hər kəsə pulsuz olar, bizə yox“ Nura çimərlik geyimində - FOTO Aygün Kazımovadan cəsarətli klip - VİDEO Aysel Əlizadə çimərlik geyimində - Fotolar
Axtar
 
  • / Maqazin / — 19 İyul 2021

    Röya kanallardan gileyləndi: “Hər kəsə pulsuz olar, bizə yox“

  • / Maqazin / — 15 İyul 2021

    Nura çimərlik geyimində - FOTO

  • / Maqazin / — 13 İyul 2021

    Aygün Kazımovadan cəsarətli klip - VİDEO

  • / Maqazin / — 09 İyul 2021

    Aysel Əlizadə çimərlik geyimində - Fotolar

  • / Maqazin / — 07 İyul 2021

    Azərbaycanlı aparıcı çimərlik geyimində - FOTOLAR

  • / Maqazin / — 03 İyul 2021

    Pərvindən çimərlik geyimində - FOTOLAR

Azərbaycanı Tokio 2020-də təmsil edəcək idmançılar - SİYAHI

Tarix 21.07.21, 17:00

Font ölçüsü : - / +
bitmap-img6


Tokio-2020 Yay Olimpiya Oyunlarına Azərbaycan idmançıları 14 idman növü üzrə 40 lisenziya qazanıb.
 
Qaynarinfo xəbər verir ki, Milli Olimpiya Komandamızın heyətində 13 yerli idman federasiyasından 44 idmançı yer alıb. 
 
Təmsilçilərimizin yekun siyahısı təqdim edirik:

1. Anna Skidan (atletika, çəkicatma)
2. Maksim Şemberev (üzgüçülük, 400 m qarışıq)
3. Mariya Stadnik (qadın güləşi, 50 kq)
4. Şərif Şərifov (sərbəst güləş, 97 kq)
5. Zöhrə Ağamirova (bədii gimnastika, çoxnövçülük)
6. Yelizaveta Luzan, Darya Sorokina, Məryəm Səfərova, Ləman Əlimuradova, Zeynəb Hümmətova (bədii gimnastika, qrup hərəkətləri komandası)
7. Marina Nekrasova (idman gimnastikası, qadınlar çoxnövçülük)
8. İvan Tixonov (idman gimnastikası, kişilər çoxnövçülük)
9. Ruslan Lunyov (güllə atıcılığı, 10 m məsafəyə pnevmatik tapançadan atəşaçma, 25 m məsafəyə kiçikçaplı tapançadan atəşaçma)
10. Elçin Əsədov (velosiped idmanı, şosse velosipedi)
11. Milad Beiqi Harçeqani (taekvondo, 80 kq)
12. Nazim Babayev (atletika, üçtəkanla tullanma)
13. Tayfur Əliyev (boks, 57 kq)
14. Hacı Əliyev (sərbəst güləş, 65 kq)
15. Hacımurad Hacıyev (sərbəst güləş, 74 kq)
16. İslam Abbasov (yunan-Roma güləşi, 87 kq)
17. Anna Başta (qılıncoynatma, sablya)
18. Elis Manolova (qadın güləşi, 68 kq)
19. Rafiq Hüseynov (yunan-Roma güləşi, 77 kq)
20. Fəridə Əzizova (taekvondo, 67 kq)
21. Rafael Ağayev (karate, 75 kq)
22. İrina Zaretska (karate, +61 kq)
23. Edi Reski Dviçahyo (badminton)
24. Kəramət Hüseynov (cüdo, 60 kq)
25. Orxan Səfərov (cüdo, 66 kq)
26. Rüstəm Orucov (cüdo, 73 kq)
27. Murad Fətiyev (cüdo, 81 kq)
28. Məmmədəli Mehdiyev (cüdo, 90 kq)
29. Zelim Kotsoyev (cüdo, 100 kq)
30. Uşanqi Kokauri (cüdo, +100 kq)
31. Aişə Qurbanlı (cüdo, 48 kq)
32. İrina Kindzerskaya (cüdo, +78 kq)
33. Rostislav Pevtsov (triatlon)
34. Cavid Çələbiyev (boks, 63 kq)
35. Lorenzo Sotomayor (boks, 69 kq)
36. Alfonso Dominqes (boks, 81 kq)
37. Məhəmməd Abdullayev (boks, +91 kq)
38. Firdovsi Fərzəliyev (karate, 67 kq)
39. Emin Cəfərov (stend atıcılığı)
40. Məryəm Şeyxəlizadəxangah (üzgüçülük, 100 m batterflyay)



Xəbərin oxunma sayı : 304

loading...

İdman

Xəbərlər

ARXİV
Əlaqə | Haqqımızda